Сторінка фізінструктора
ІНСТРУКТОР З ФІЗКУЛЬТУРИ
ПРОВОДИТЬ ФІЗКУЛЬТУРНІ ЗАНЯТТЯ , ПІД ЧАС ЇХ ПРОВЕДЕННЯ ПОВНІСТЮ ВІДПОВІДАЄ ЗА БЕЗПЕКУ ВИХОВАНЦІВ , КОНТРОЛЮЄ РУХОВУ АКТИВНІСТЬ ДІТЕЙ , РАЗОМ З МЕДИЧНОЮ СЕСТРОЮ КОНТРОЛЮЄ ГІГІЄНІЧНІ УМОВИ ПРОВЕДЕННЯ ЗАНЯТЬ , ОРГАНІЗОВУЄ РОЗ`ЯСНЮВАЛЬНУ РОБОТУ З БАТЬКАМИ З ПИТАНЬ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ, КЕРУЄТЬСЯ ЗАТВЕРДЖЕНИМИ ПРОГРАМАМИ , ПІД ЧАС ЗАНЯТЬ ВРАХОВУЄ ВІКОВІ ТА ІНДИВІДУАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ КОЖНОЇ ДИТИНИ.
Спортивне свято "Малі Олімпійські ігри" в середніх групах за участю батьків
Спортивне свято "Малі Олімпійські ігри" в старших групах за участю батьків
Конспект
відкритого заняття з фізичної культури
для дітей 6-го року життя
«Допоможемо героям казки»
(з використанням інноваційних технологій: пластичний балет, самомасаж, імітаційні вправи)
Програмовий зміст:
- Викликати у дітей бажання проявляти творчість під час створення ігрових образів.
- Продовжувати формувати вміння виконувати імітаційні вправи, передаючи образ тварини мімікою та характерними рухами.
- Розвивати швидку реакцію, орієнтування в просторі.
- Закріплювати вміння дітей виконувати вправи, які сприяють формуванню правильної постави та профілактики плоскостопості.
- Продовжувати ознайомлювати з елементами самомасажу.
- Розвивати уяву і фантазію під час рухливої гри «Кольори».
Обладнання: мотузка, обручі, різнокольорові овали.
Хід заняття:
Звучить аудіозапис з мультфільму «Чарівник смарагдового міста». Діти заходять до зали парами , потім шикуються у колону по одному і зупиняються. Вітаються з гостями:
Здоров’я – це сила, здоров’я – це клас,
Хай буде здоров’я у вас і у нас.
Інструктор: Діти, ви мабуть згадали, з якого мультфільму пісенька, під яку ви заходили до зали? (діти відповідають). Пам’ятаєте, що хотіли придбати герої цієї казки? (Страшила - розум, Дровосек - серце, Лев – сміливість). Тож, давайте цю казку розповімо по- новому. Уявіть собі, що Дровосек не знав, де знаходиться серце, Страшила не знав, як стати розумним, Лев - як стати сміливим, як полювати.
- А ви хочете допомогти їм?
- Скажіть, як потрапили герої казки до чарівного міста? А як ми можемо туди потрапити? (діти відповідають).
- Тоді займайте місця на ракеті та полетимо до Казкової країни (діти лягають на килим, виконують вправи під музику - аудіозапис «Казкова музика»).
Пластичний балет «Політ у космос»
Інструктор: Ми потрапили з вами в Казкову країну.
- Спочатку треба роздивитися навколо (виконуються вправи для очей);
- Потім треба розім’яти м язи (виконують масаж);
- Необхідно швидше дістатися до героїв (виконують вправи: ходьба на носках, п’ятках, підскоки, біг; ходьба по мотузці – прямо, боком; стрибки з обруча в обруч; біг по бар’єрам).
- Діти, послухайте, як сильно стукотить у вас в грудях, що це? (серце). А хто хотів мати серце? (Дровосек). Так давайте подаруємо йому сердечко (діти «дарують»).
Вправи на відновлення дихання
Інструктор: А зараз давайте з вами пограємо, а потім ви мені скажете, кому необхідно виконувати такі вправи і для чого.
Проводяться рухливі ігри: «Кольори» , «Знайди за кольором», діти роблять висновки і дарують ці вправи Страшилі.
Інструктор: Діти, хто ж іще залишився без нашої допомоги? (Лев). Давайте покажемо йому, як треба полювати, як себе поводити і бути сміливим.
Імітаційні вправи
Інструктор : Ми всім допомогли, нам вже час повертатися додому.
Діти лягають на підлогу, виконують вправи на релаксацію:
Закроем,детки, глазки, мы возвращаемся из сказки.
Мы словно цветы на поляне лесной согретые солнцем, умыты весной.
Мы тянемся вверх, лепестки раскрывая, и ласковый ветер нас тихо качает.
И нежные птицы нам песни поют, и соки земные нам силы дают.
ШАНОВНІ БАТЬКИ!
Пропонуємо Вашій увазі коригуючі вправи для зміцнення м'язів ніг і склепіння стопи.
Заберіться на палицю
Сісти на підлогу і взяти в руки палицю. Поставити її вертикально на підлогу і спробувати на неї «вилізти». Для цього треба обхопити палицю праворуч і ліворуч ступнями. П'яти і пальці теж впираються в палицю. «Підійматися», поки можуть згинатися коліна, потім «спуститися» палицею вниз.
Розминка балерини
Сісти на стілець або лаву і впертися пальцями ніг в підлогу. Почати розминку. Маленькими кроками «йти» вперед, поки ноги не торкнуться підлоги, потім «повернутися» назад, як балерина на пуантах. Стежити, щоб коліна не поверталися в середину, а п'ятки були не далеко одна від іншої.
Гра в кульки і кільця
Сісти на підлогу, і розкласти перед собою в лінію десять кілець. Перед кільцями покласти по кульці. Опустити кульки в кільця по черзі:
п'ять - пальцями правої ноги, п'ять - лівою. Потім дістати кульки пальцями ніг і покласти їх перед кільцями, а потім кільця опустити на кульки.
Скачати панчоху
Сісти на підлогу або на стілець і розстелити перед собою «панчоху» (хустку). Висунувши вперед одну ногу, випрямити пальці, схопити ними «панчоху», підібрати частину його під ступню. Знову, розпрямивши пальці, схопити і підібрати нову частину «панчохи». І так повторювати доти, поки «панчоха» не зникне під ступнею повністю. Виконувати цю вправу однією ногою, потім інший, а потім двома.
В'яжіть ногами
Сісти на підлогу, зігнувши ноги в колінах, коліна розвести, а ступні зблизити. Пальцями ніг взяти прутики з нанизаними на них кільцями (це можуть бути і великі в'язальні спиці, і олівці). На один прутик перекинути з іншого прутика, як петлю при в'язанні. Нанизати на прутик кілька кілець.
Мавпочки читають газету
Пальчиками ніг рвати газету на частини.
Мавпочки – художники
Товстим фломастером, затиснутим між стопами або пальцями, намалювати на аркуші паперу, що лежить на підлозі, малюнок (сонце, квітку та ін.).
Плоскостопість у спадок не передається.
Провокує плоскостопість носіння неправильно підібраного взуття. Перші черевички - важливий елемент якщо не лікування, то профілактики. Вони повинні жорстко фіксувати п'яту і бути не на плоскій підошві, а "підбиті" широким маленьким каблучком.
Крім того, на розвиток плоскостопості може впливати зайва вага дитини, тому дуже важливо стежити за правильним і здоровим харчуванням.
У зоні ризику так само флегматики і меланхоліки : через свої характерні лінощі вони обмежують себе в русі, а без роботи орган втрачає свою функцію - м'язи і зв'язки слабшають, будь-яке перенапруження може привести до зриву компенсаторних механізмів.
Для дітей групи ризику є обмеження і по видах спорту. Не рекомендується займатися важкою атлетикою або бігом на довгі дистанції. Рекомендації по фізичному навантаженню повинен дати лікар-ортопед, який спостерігає за здоров'ям дитини.
А що стосується зовсім маленьких дітей, то нехай влітку малюк походить босоніж - у нього тренуватимуться м'язи і зв'язки, і склепіння стопи сформується правильно. Боїтеся випускати без черевичок за межі будинку? Зробіть на ділянці "ортопедичну смугу", де б чергувалися пісок, трава, скопана земля, місток з колоди. Нехай малюк "бігає" туди-сюди по цьому маршруту.
15.05.2013 Вітаємо наших учасників спортивних змагань ! 15 травня команда дитячого садка взяла участь у міській Спартакіаді дитячих садків , присвяченій 68 річниці Перемоги